Regeneracja i naprawa siłowników hydraulicznych

Firma  świadczy usługi w zakresie:

 1. naprawy i regeneracji siłowników hydraulicznych takich jak :
 • siłowniki teleskopowe, 
 • siłowniki jednostronnego działania
 • siłowniki dwustronnego działania

Wymiana uszczelnień i uszkodzonych elementów

Odbudowa całkowicie zniszczonych siłowników

Nakładanie powłok galwanicznych – chrom techniczny

Budowa nowych siłowników hydraulicznych

Naprawa siłowników pneumatycznych.

Siłownik hydrauliczny jest urządzeniem, które pod wpływem działania cieczy wpompowanej pod dużym ciśnieniem wykonuje ruch posuwisto-zwrotny. Innymi słowy, generuje pracę, możliwą dzięki zamianie energii cieczy na energię mechaniczną.

Siłowniki hydrauliczne należą do podzespołów, które są narażone na bardzo duże obciążenia, a wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne mogą doprowadzić do bardzo poważnych w skutkach awarii.

Oferujemy profesjonalną konserwację, regenerację oraz naprawę siłowników hydraulicznych, wykorzystując specjalistyczny sprzęt obróbczy i dysponując ogromnym magazynem części zamiennych.

Rodzaje siłowników hydraulicznych

Specjalizujemy się w regeneracji i naprawie siłowników następujących typów:

 • teleskopowych,
 • jednostronnego działania,
 • dwustronnego działania.

W zależności od siłownika hydraulicznego, naprawa lub jego regeneracja siłowników hydraulicznych odbywa się na odpowiednim, przystosowanym do tego celu stanowisku. Urządzenie jest wcześniej sprawdzane zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym. Na podstawie stanu technicznego urządzenia, podejmowane są przez nas odpowiednie kroki, które mogą polegać na wykonaniu nowych elementów siłownika lub też wymianie elementów zużywalnych. Naprawa siłowników hydraulicznych  w Hydrobig wykonywana jest przez fachowców, ściśle wyspecjalizowanych w tego typu realizacjach.

Siłowniki teleskopowe są najbardziej popularnym typem siłowników, który wykorzystywany jest w budownictwie oraz inżynierii lądowej. Siłowniki jednostronnego i dwustronnego działania to urządzenia raczej wykorzystywane w maszynach i liniach produkcyjnych. Bez względu, z jakim siłownikiem masz problem, w Hydrobig możesz liczyć na naszą pomoc.

Proces regeneracji lub naprawy siłownika

Hydraulika siłowa to specyficzna branża. Urządzenia, które wytrzymują ogromne obciążenia i jednocześnie są niezwykle delikatne i bardzo mało odporne nawet na najdrobniejsze uszkodzenia.

Celem zapewnienia bezpieczeństwa Tobie i zadbania o powierzony nam sprzęt, wprowadziliśmy w naszej firmie bardzo rygorystyczne normy, po to, abyś był pewny, że powierzasz sprzęt w odpowiednie ręce.

Po tym, jak trafi do nas siłownik, poddawany jest on precyzyjnym testom i oględzinom. Mają one na celu odpowiednie określenie problemu, z którym się spotkałeś, a także wybranie właściwej drogi naprawy siłownika.

Po zdiagnozowaniu problemu zostanie Ci przedstawiony wstępny kosztorys, który możesz zaakceptować lub też odrzucić. Jeżeli tylko uzyskamy Twoją akceptację, wówczas przystępujemy do działania. Naprawa siłownika hydraulicznego może zająć od kilku godzin do nawet kilku dni, w zależności jak skomplikowane i rozległe jest uszkodzenie.

Sam proces regeneracji lub naprawy urządzenia może opierać się o:

 • wykonanie od podstaw nowych części jak obudowa, lub tłok,
 • wymianę, czy też regenerację uszczelnień,
 • regenerację lub wymianę obudowy,
 • naniesienie nowej powłoki galwanicznej (chrom techniczny),
 • wytoczenie oraz obróbka nowego siłownika.

Specjalistyczny sprzęt i doświadczona kadra

Zastanawiasz się, dlaczego warto wybrać Hydrobig? W naszej firmie zajmujemy się wyłącznie hydrauliką siłową. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, który umożliwia wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych napraw oraz realizację zleceń, również tych trudnych i wymagających. Realizujemy  każdy typ zleceń, który dotyczy hydrauliki siłowej.

Prócz doskonale wyposażonej hali montażowej i produkcyjnej, posiadamy również specjalistyczne stanowiska testowe. Umożliwiają nam one testowanie regenerowanych i naprawianych u nas podzespołów, w taki sposób, abyśmy mieli pewność, że realizowane przez prace, zostały w 100% prawidłowo wykonane. Jeżeli szukasz solidnej firmy, dzięki której Twój sprzęt hydrauliczny będzie mógł w pełni służyć przez kolejne lata, to doskonale trafiłeś. Jeżeli w Twojej maszynie lub urządzeniu doszło do awarii siłownika hydraulicznego, to Hydrobig zrealizuje naprawę i regenerację siłowników hydraulicznych i innego sprzętu z zakresu hydrauliki siłowej.